Onet, Polska Agencja Prasowa:

1,9 mln zł żąda Żegluga Ostródzko-Elbląska

Wiecej: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/1-9-mln-zl-zada-zegluga-ostrodzko-elblaska/n4eww

http://jarsz.wordpress.com/

1,9 mln zł re­kom­pen­sa­ty strat po­wsta­łych „w związ­ku ze świad­cze­niem usług pu­blicz­ne­go trans­por­tu zbio­ro­we­go” żąda od gminy Ostró­da spół­ka Że­glu­ga Ostródz­ko-El­blą­ska. W są­dzie w Ostró­dzie od­by­ło się po­sie­dze­nie, które było próbą ugody mię­dzy stro­na­mi.

Pełnomocnicy obu stron poprosili sąd o odroczenie sprawy do 25 września. Poinformowali, że między spółką a gminą trwają rozmowy na temat spornej kwoty i nie jest wykluczone, że strony dojdą do porozumienia.

Jedynym właścicielem spółki Żegluga Ostródzko-Elbląska jest miejska gmina Ostróda.

W pozwie spółka żąda od gminy „1,9 mln zł jako rekompensatę straty powstałej w związku ze świadczeniem usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w latach 2011-12.” Jak podała spółka, umowami z 2012 r. i 2013 r. Żegluga Ostródzko-Elbląska zobowiązała się do świadczenia usług przewozu wykonywanego w ramach systemu komunikacji gminy Ostróda z miastem Ostróda. W pozwie napisano, iż w wyniku wykonywania tych usług Żegluga zanotowała straty 793,7 tys. zł w 2011 r. i 1,1 mln zł w 2012 r.

Według spółki „gmina Ostróda została 3 marca 2013 r. wezwana do uiszczenia rekompensaty tej kwoty, ale mimo to nie uregulowała obciążających ją należności”.

Jak napisano w pozwie „kwestia rekompensaty straty, powstałej w związku ze świadczeniem usług zbiorowego transportu publicznego, jest regulacją ustawową o publicznym transporcie zbiorowym, a fakt poniesienia przez Żeglugę straty nakłada na gminę miejską Ostróda ustawowy obowiązek jej kompensowania”.

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz powiedział, że to radni miejscy nie godzą się na podjęcie uchwały, która pozwalałaby wypłacić żądaną przez spółkę kwotę. – Spółka ograniczyła niezbędne wydatki, nie może przecież zwalniać marynarzy, którzy są zatrudnieni przy obsłudze ruchu turystycznego na statkach – podkreślił burmistrz.

Z prezesem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Jarosławem Szostkiem do chwili nadania depeszy nie udało się skontaktować. Wcześniej w lokalnych mediach mówił, że „spółce nie grozi upadłość, płynność finansowa jest zachowana, zobowiązania są regulowane na bieżąco”. Mówił także, że firma zatrudnia ponad 60 osób na stałe, a jej obroty roczne wynoszą ok. 10 mln zł. Podkreślał, że spółka ma kłopoty finansowe, gdyż za poprzedniego zarządu w 2012 roku stadion miejski (którym zarządza spółka Żegluga) przyniósł 1 mln 100 tys. zł strat, a komunikacja miejska – 780 tys. zł strat. Według niego dochody pochodzące z obsługi ruchu turystycznego na Kanale Ostródzko-Elbląskim, gdzie spółka oferuje turystyczne rejsy statkami, nie pokryły tych niedoborów.

Spółka Żegluga Ostródzko-Elbląska, istniejąca od 2010 roku, przewozi pasażerów w transporcie wodnym śródlądowym, a także autobusami miejskimi. Prowadzi też działalność w obiektach i klubach sportowych. Do 2010 roku tę działalność prowadził zakład budżetowy pod nazwą Zakład Komunikacji Miejskiej.

ONET.PL, PAP

Czy prezes Jarosław Sz., pojechał do sądu limuzyna?

Zabytki techniki  spółki żegluga Ostródko-Elbląska w Ostródzie

Reklamy
Komentarze
 1. zygi pisze:

  to i racja na co wy czekacie nie ma u was wspólnego działania nie bać się jest was dużo powodzenia

 2. Ania pisze:

  Popieram wypowiedź boruty. Faceci i bez jaj ! Szostek postraszyl i trzęsą gaciami.Starzy pracownicy i dali się zastraszyć jak male dzieci.A kim to jest ten Szostek ? P. Bogiem że nie ma na niego bata ? On jest jeden a was wielu.Juz dawno mogloby go nie być ale trzeba cos robić a nie czekać.

 3. boruta pisze:

  Dajcie sobą dalej pomiatać i siedzcie cicho a wami starymi pierdołami bedą rzadziły panienki prezesa bo juz i tak więcej zarabiaja od was. Dlaczego nie zbierzecie się i nie pojdziecie do burmistrza ( ktory na sesjach mowii że pracownicy chwalą prezesa) i nie powiecie mu jak się sprawy mają. Odwagi wam brakuje ? to kto ma za was to zrobić ? Przecież chyba wszystkich nie zwolni ???????????????????????????????????????? tym bardziej ze sprawa jest glosna. Ale wy sie chyba juz boicie wlasnego cienia

 4. ZYGI pisze:

  czy PAN BURMISTRZ ma bielmo na oczach to musi iść na operację

 5. tadeusz pisze:

  niech pan związkowiec coś w tej sprawie zrobi bo od czego on tam jest ?

 6. Anonim pisze:

  prezes zwalnia wszystkich teraz się bierze za stację paliw ma przenieść dwóch pracowników na kanarów do kontroli biletów a jak się nie zgodzą to ich zwolni ludzie tam pracują po 12 16lat prezes jest wielki

 7. Tokida bis pisze:

  PROSZĘ O KONTAKT W TEJ SPRAWIE OSTRODASTORY@WP.PL, LUB NA FEJSA https://www.facebook.com/ostroda2012.wordpress
  GWARANTUJEMY ANONIMOWOŚĆ

 8. konra pisze:

  KOLEJNE ZWOLNIENIE !!!!
  no to kolejna sensacja !!! W Żegludze aż huczy od plotek. Sz(….) miał zwolnić kolejnego starego pracownika ( chyba najstarszego stażem ) cenionego fachowca ktory pracował od początku w zegludze jeszcze za czasow śp. W. Nalewajko. Takie sa działania Sz(,,,,) ktorego popiera burmistrz Najmowicz !!!! tylko pogratulować

 9. ulka pisze:

  P. Redaktorze. a może by Pan poszukał ludzi , którzy pracowali z J.Sz. w celu zasięgnięcia opinii o jego osiagnięciach ??? Z tego co piszą na forach to ten pan nigdzie długo nie popracoawał. Jakie były przyczyny tak krótkiego zatrudnienia ??? Ostródzianie powinni być poinformowani jakiego fachowca sprowadziła obecna ekipa rządząca do Spółki Żegluga . Z wypowiedzi burmistrza wynika że jest to wysokiej klasy specjalista natomiast z blogu jarsz i nie tylko, ze jest to krętacz i oszust więc jak mogą być tak dwie sprzeczne opinie o tym samym człowieku ???

 10. dorota pisze:

  Nawet jak Zegluga dostanie tą kasę to i tak ten prezio wyda ją w szybkim tempie i znow będzie wyciagał łapy po jeszcze. Pieniądze to można dać ale mądremu menagerowi a nie niudacznikowi zyciowemu ( dbającego jedynie o swoją kieszeń ) tylko dlatego że jest z tej samej partii albo ze jest kolesiem od interesow kierozala

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s