Zniszczone samochody, zalane sklepy, piwnice, podziemne garaże, ulice i chodniki. Tak nie wyglądało miasto po przejściu tsunami gdzieś w ciepłym kraju, a nasza Ostróda. Odpowiedzialni za ten bałagan, zamiast stracić prace, mają się świetnie.

Prezes żeglugi z Ostródy,  ulicami miasta jak w Wenecji może spokojnie urządzić rejsy spacerowe swoimi statkami. Będzie to dodatkowa atrakcja dla spółki!

Prezes żeglugi z Ostródy, ulicami miasta niczym jak w Wenecji może spokojnie urządzić rejsy spacerowe swoimi statkami. Będzie to dodatkowa atrakcja turystyczna i dodatkowy zarobek dla spółki!

 

Ostróda prawie jak Wenecja

Ludzie uciekający z podtopionych aut brnęli po pachy w wodzie. Zamienione ulice w rwące potoki, zniszczone samochody, sklepy piwnice i podziemne garaże. To wynik ulewy jaka przeszła nad miastem w piątek ubiegłego tygodnia. Na jeden metr kwadratowy spadło nawet kilkanaście litrów wody.
Woda doszczętnie zniszczyła mi samochód- relacjonuje lokalnej gazecie przerażony mieszkaniec Ostródy. I dodaje- Zdziwiłbym się gdyby to wydarzyło się pierwszy raz, a tu nieustannie w Ostródę zalewa od 4 lat i nikt z władz nic nie robi. Wybory za wyborami i tylko obiecanki cacanki. Najmowicz wygrał, niech się za robotę weźmie-dodaje wzburzony.

Ulicę 11-go listopada najczęściej zalewa woda

Ulicę 11-go listopada najczęściej zalewa woda


Winę za ten stan rzeczy ponosi stara niesprawna lub nieefektywna instalacja burzowa częściowo w mieście pamiętająca czasy III Rzeszy. Choć o problemie władze miasta i podległej spółki PWiK wiedzą od dawna w sprawie niewiele się robi.- Przy ulicy 11-go listopada, zawodzi instalacja burzowa- wyjaśnia emerytowany pracownik wodociągów. Tam przez tiry zapadły się rury. Do tego nieczyszczone są studzienki z liści czy śmieci i mamy tego efekt. Miasto też ma więcej utwardzonych ulic, placów i chodników, a instalacji się nowej nie buduje- wylicza informator gazety.

Zarabia niczym premier Tusk


Zamiast inwestycji w infrastrukturę przedsiębiorstwa (PWiK-red.)którym kieruje (prezes Sławomir A.-red.), za pieniądze spółki kupuje sobie luksusową limuzynę za której szyb nie widać co się dzieje w mieście. Według ostatniego oświadczenia majątkowego, jakie złożył on sam podatnicy zapłacili mu w 2012 roku za przyzwoleniem burmistrza  201 TYSIĄCA, 748 ZŁOTYCH. Sławomir Andrysiak, nota bene- ciekawe (oświadczenie majątkowe prezesa Andrysiaka- andrysiak 2012 (3))

Prezes PWiK w Ostródzie Sławomir Andrysiak do pracy jeździ służbową limuzyną. Do pracy wyjeżdżał przed godziną 09

Prezes PWiK w Ostródzie Sławomir Andrysiak do pracy jeździ służbową limuzyną. Do  Tyrowa wyjeżdżał przed godziną 09

jak to możliwe, zarobił też dodatkowo na umowy zlecenia kolejne 17, 5 tysiąca złotych. To daje ponad 18 tysięcy złotych na miesiąc. Tyle to chyba nie zarabia nawet sama „ministra” Anna Mucha w rządzie Donalda Tuska! Dodatkowo pan prezes Sławomir Andrysiak ma do dyspozycji luksusową limuzynę, którą kupiła mu ostródzka spółka. Tak się do niej przywiązał, że traktuje ją jak swoją prywatną i trzyma ją przed swoim domem w Ostródzie.

Wozy WUKO wyjechały jak ulice zalała woda

Wozy „WUKO” wyjechały jak ulice zalała woda

Na głupoty są pieniądze na inwestycje nie!

Jan Wasilewski, jeden z poprzednich burmistrzów wskazywał na łamach naszej gazety o problemach z kanalizacja w Ostródzie. Wskazywał, że zamiast fontanny, za szerokich słynnych na cały kraj statków, rozbuchanego stadionu,  za dużego jak na potrzeby miasta amfiteatru, czy mariny można by przebudować infrastrukturę kanalizacyjną, bo przecież na niektórych ulicach jest ona w opłakanym stanie. Jednak władze miasta jakby niewidziany tego problemu. Jak niby nic organizowane są imprezy letnie, a
burmistrz zabawia gości z Niemiec. Do tego jego podwładny prezes PWiK dostaje okrągłą sumkę co miesiąc.- Można sięgnąć po dofinansowanie z UE czy WIOŚ, tylko trzeba napisać projekt. Ale lepiej siedzieć i co miesiąc brać pieniądze. PWiK działa jak za komuny kiedy budowali oczyszczalnie w Tyrowie. Tylko nazwa się zmieniła- podsumowuje w lokalnej gazecie były pracownik.

Prezes PWiK zarobił niczym premier Donald Tusk

Prezes PWiK zarobił niczym premier Donald Tusk

nasz-glos.com, opr: wk, Foto: internet, nasz-glos.com, http://www.ostrodaonline.pl

„Oświadczenie majątkowe prezesa Sławomira Andrysiaka- zarobił  blisko 201 748  złotych + umowy zlecenia na blisko 18 tyś – (kliknij obok) andrysiak 2012 (3)
Sprawdzimy niebawem ile zarobili koledzy pana Prezesa Andrysiaka w innych tego typu firmach w ościennych powiatach i gminach. Założę się ze będzie dużo mniej i do tego nie będzie limuzyn!”

————————————————————————————

Czytajcie też :

Rodowód „żeglugi”, pt. Prawda o Mnie  http://jarsz.wordpress.com/

Niebawem kolejne „rewelacje” na temat prezesa Szostka, byłego sędziego piłkarskiego, a obecnie prezesa żeglugi. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s