Radni zbierają się w sprawie żeglugi, czy powodem zwołania sesji nadzwyczajnej, jest ciężka sytuacja miejskiej spółki?
Jarosław Szostek prezes żeglugi ostródzko-elbląskiej były sędzia pilkarski

Jarosław Szostek prezes żeglugi ostródzko-elbląskiej były sędzia pilkarski

Prezes zamiast zajmować się poprawą sytuacji w spółce której zarządza, poszedł sobie na urlop. Do tego przed odejściem rozpoczął permanentny atak na osoby które śmiały go skrytykować. Na celowniku znaleźli się nawet forumowicze.

Pan prezes Szostek, były sędzia piłkarski w płatnym ogłoszeniu opublikowanym na łamach Gazety Ostródzkiej za wszelką cenę z jednej strony próbuje się wybielić, a z drugiej obarczyć winą za obecny zły stan spółki byłego prezesa. Do tego pan prezes od mieszkańców rości sobie blisko trzy miliony złotych. Jak tak jest dobrze, to po co te pieniądze z budżetu Ostródy?

Prezes Szostek, za wszelką cenę udowadnia że dobrze zarządza firmą i nawet pokazuje jeden ze wskaźników płynności (taka ocena działalności przedsiębiorstw), który wynosi według niego 0,52”. Wyjaśniamy wskaźnik ten zaczyna się od 1,3, a kończy na 2, poniżej wskaźnika 1,3 spółka traci płynność przez co bez działań znajdzie się praktycznie w upadłości. Można to przeczytać w każdej z podręczników ekonomii. U pana jest 0,52, co to oznacza niby dobrą sytuację, czy złą. W książce pt; Ekonomiczna Ocena Działalności Przedsiębiorstwa autorstwa profesor Marii Tkaczuk, czytamy”Wielkość wskaźników płynności niższa (żegluga 0,52-przypominamy) od pożądanej wskazuje na niedostateczne zabezpieczenie przedsiębiorstwa w środki płynne, umożliwiające spłatę zobowiązań bieżących. Taka sytuacja może być przyczyną niewypłacalności przedsiębiorstwa”oznacza to, ze ok 20% przedsiębiorstwa, jego majątku jest w rękach wierzycieli. Czyli 20% taboru, statków i nieruchomości należy już nie do spółki, a wierzycieli. W przypadku upadłości, komornik zlicytuje cały majątek, ludzie stracą pracę, a my mieszkańcy autobusy miejskie!

Dziękujemy panie Burmistrzu za takiego fachowca!

Więcej o „fachowości” pana prezesa na stronie http://jarsz.wordpress.com/

————————————————————————————————————————————————–

Z ostatniej chwili: Radni przerwali sesję nadzwyczajną w sprawie Żeglugi. Na posiedzeniu nie było prezesa, a burmistrz Najmowicz nie dostarczył dokumentów radnym, o które prosili. Kolejna sesja odbędzie się pod koniec lipca tego roku.
ogłoszenie platne w gazecie Ostrodzkiej

ogłoszenie platne w gazecie Ostrodzkiej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s