Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. W efekcie tego wszystkiego nasze notowania spadają, a w naszych szeregach pojawia się zaniepokojenie” – pisze w liście Jarosław Gowin (PO).

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

Faktycznie, jakby spojrzeć na lokalnych działaczy PO w tym delegata krajowego, to trudno nie zgodzić się z Panem Ministrem Gowinem. Wielokrotnie pisaliśmy o Staroście Włodzimierzu Brodiuku, który do cna wykorzystuje przywileje władzy w związku z piastowaną funkcją Starosty Ostródzkiego. Postaramy się przytoczyć jedynie kilka przykładów….

1.

Klawe życie starosty Brodiuka link do całego tekstu http://wp.me/p2hr4H-dv

Samorządowiec Brodiuk, wybrany przez koalicyjnych radnych, ma naprawdę klawe życie. Nie dość, ze co miesiąc pobiera okrągłą sumkę, na którą zwykły Polak tyra ponad pół roku, to jeszcze służbową luksusową urzędową limuzynę traktuje jak swoją, prywatną. Pan starosta, po pracy w urzędzie, tak przylgnął do służbowego „superba”, że zabiera go ze sobą i jedzie nim do domu (oczywiście takim z takim z basenem).

2.

Tak wygląda tydzień z życia Starosty link do całego tekstu  http://wp.me/p2hr4H-rY

Jedli, pili i strzelali z ostrej amunicji,a w wśród nich starosta Włodzimierz Brodiuk, wybraniec narodu. Na strzelnicy w Kaczorach pod Ostródą zebrała się „elita” Policjantów, działaczy PO, wybranych dziennikarzy ( tych co bronili koalicji miłości jak lwy) i oczywiście wspaniałego naszego pana Starosty. Był grill, ognisko i oczywiście wyskokowe trunki. O ostrej amunicji nie wspomnimy….

3.

Starosta piratem drogowym?! link do całego tekstu http://wp.me/p2hr4H-pT

Policjanci z Elbląga prowadzili  dochodzenie w sprawie wykroczeń drogowych, których miał dopuścić się 58-letni Włodzimierz B. z Ostródy na przełomie czerwca i lipca 2012 roku. prawa trafiła do sądu w Ostródzie….- Taka sprawa była prowadzona w naszej komendzie miejskiej- potwierdza asp. Krzysztof Nowacki rzecznik prasowy KMP w Elblągu.

4.

POwiatowe ostatki link do całego tekstu http://wp.me/p2hr4H-Cg

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/starostwo-chleje-a-szpital-tonie-w-dugach-zdjecia_293340.html

Życie urzędnika jest fajne! Co z tego, że szpital powiatowy tonie w długach. Urzędnicy ze starostwa powiatowego w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) wiedzą, jak nie myśleć o kłopotach. Trzeba zalać robaka wódką!

Plawienie się w luksusowej knajpie w nocy i inne tematy na temat starosty wkrótce

dla zanęty kilka zdjęć

k4 k2

Włodzimierz Brodiuk w luksusowym hotelu

Włodzimierz Brodiuk w luksusowym hotelu

Reklamy
Komentarze
 1. ona pisze:

  Wojciech tam był i do tego limuzynką nocą przyjechali

 2. Marian z Miłomłyna pisze:

  a rodzice służyli w UPA ( Ukraińska Armia Powstańcza…)

 3. […] Posted: 16 Czerwiec 2013 in Donosy ostroda2012, Wszystko o Włodzimierz Brodiuk Tagi: ostróda, powiat ostrodzki, Starosta Ostródzki, włodzimierz Brodiuk 0 ZPcze 16, 7:03 pm […]

 4. ZP pisze:

  Felieton, którego nie mogłem opublikować w lokalnej prasie

  „Daj krowie w żłobie, ona da i tobie”

  Według wykazu liczby bezrobotnych oraz stopy procentowej bezrobocia wśród mieszkańców Powiatu Ostródzkiego na koniec marca 2013 roku, zamieszczonego na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostródzie, sytuacja oczekujących na pracę w naszym POwiecie jest dramatyczna. W grupie aktywnej zawodowo 9,4 tys. mieszkańców POwiatu oczekuje na zatrudnienie, co stanowi 24,6 procent tej grupy. Statystyki, niestety, milczą o sytuacji ludzi młodych w POwiecie, dotkniętych bezrobociem. Stąd też żadna jaskółka tej wiosny nie podjęła się misji zwiastowania zmiany na lepsze, bo i „powiedziały bociany, niedobre są zmiany”. Na gorsze – ma się rozumieć. Wobec braku perspektyw na jakiekolwiek postępy, zmarznięte i głodne bociany nie miały sił dalej klekotać o ludzkiej biedzie w Powiecie Ostródzkim. Słowem, trudna wiosna. Dla zdezorientowanych bocianów również – już na etapie składania jaj zastanawiały się nad dokonaniem masowej aborcji: jak pozbyć się z gniazd jednej z faz rozwoju potomka (czyli jaja), aby w przyszłości nie biedzić się zbytnio nad zaopatrywaniem zbyt licznej rodziny w niezbędne produkty żywnościowe. Aprowizacja w tym trudnym czasie… brrr… Choć ubierać nie trzeba, bo w piórka same obrastają, jaki to później wydatek na szkołę życia, klekotania i latania!…
  Rozdziobują nas natomiast kruki i wrony, odbierając resztki nadziei i szans na godne życie. Bo gdy „na kogo kruk, na tego i wrony”. Z jednoczesnym przekonaniem, że „kruk krukowi oka nie wykole”. Tylko bowiem wybrani emeryci w POwiecie mają się bardzo dobrze, to znaczy mają zapewnioną, dobrze płatną pracę rozdawaną hojnie ręką głośnego starosty. Dlaczego głośnego? Otóż bowiem w tym samym czasie, gdy w zacisznym i wygodnym gabinecie podpisuje angaże dla POprawnych emerytów, usta ma zapełnione frazesami o rozwiązywaniu problemów związanych z bezrobociem w naszym POwiecie, szczególnie z bezrobociem wśród młodych ostródzian.
  Jeśli chodzi o młodych, należy przedstawić wyniki sondażu CBOS (43/2013), który podjął problem rynku pracy i poczucia zagrożenia bezrobociem. Zasadniczo ocena sytuacji na rynku pracy jest realistyczna, czyli zła. Taką ocenę deklaruje 51 proc. Polaków, jeszcze bardziej dramatycznie – sytuacja jest bardzo zła – formułuje 33 proc. badanych. Zdecydowana większość, łącznie 84 proc., dostrzega skalę problemu Polski z pracą. Młodzi oceniają ten problem według zasady: gdy mają mniej niż 24 lata, są większymi optymistami, podobnie jak uczniowie i studenci; gdy kończą 35 lat, zamieniają się w pesymistów, i to większych niż inni, bo 61 proc. wybiera odpowiedź „sytuacja jest zła”. Łączną, złą ocenę wystawia rynkowi pracy 86 proc. młodych, gdy wchodzą w wiek, w którym ma się własną rodzinę i dzieci. Co trzeci badany Polak liczy się (36 proc.) z utratą pracy, jednak w najmłodszej grupie obawiających się o pracę jest więcej, bo 44 proc. (wśród studentów 45 proc.). To tu ukryta jest prawda o umowach śmieciowych i o warunkach, w jakich młodzi, wykształceni Polacy startują w dorosłe życie.
  Co jest u innych, to samo i u nas – mówi stare porzekadło. Przedstawione wyniki sondażu dotyczą całej Polski, także i Powiatu Ostródzkiego. Może tu nawet bardziej eksponują sytuację młodych bezrobotnych aniżeli w innych dzielnicach kraju. Pewne natomiast jest jedno: w Powiecie Ostródzkim na pewno na pracę mogą liczyć przede wszystkim POprawni emeryci; niektórzy z nich ponadto dorabiają jeszcze do emerytury i posady w inny sposób.
  Na stronach internetowych wśród opisów „wielkich” osiągnięć starosty ostródzkiego można znaleźć taką oto jego cechę: „dbałość o zapewnienie nowych miejsc pracy”. Zapewne, ale tylko dla emerytów. Starosta ostródzki rozwiązuje bowiem problem bezrobocia młodych mieszkańców POwiatu poprzez zatrudnianie coraz to nowych emerytów – POlitycznie poprawnych. Co ciekawe, starosta zatrudniając emerytów, wyraźnie wskazuje, że w zbliżającej się kampanii wyborczej stawia właśnie na nich, nie zaś na młodych wyborców.
  Na pewno należałoby zapytać o moralne kwalifikacje starosty POdejmującego takie decyzje, ale także emerytów, którzy świadomi sytuacji oczekujących na pracę, przyjmują stanowiska w starostwie za kilkutysięczne gaże. W tej sytuacji jasnym wyrażeniem stanowiska opinii publicznej byłoby przesłanie staroście kartonu (pomysł zaczerpnięty ze stron internetowych), aby spakował się i opuścił urząd dając szansę uporządkowania palących problemów bezrobocia w Powiecie Ostródzkim staroście, który będzie przestrzegał zawodowego etosu. Przynajmniej w kwestii niestosownego zatrudniania niePOprawnych społecznie emerytów.
  Na koniec, nietrudno spostrzec, że dziś nie dominują w życiu publicznym ludzie ob­darzeni cnotami – jak dawniej mówiono – tylko osoby na różne sposoby protegowane, osoby, które dbają przede wszystkim o prywatę lub bardzo z nią powiązany interes partyjny, a nie o szeroko ro­zumianą wspólnotę, o Rzeczpospolitą, o powiat i gminę. Co gorsze, sami nie oczekujemy od nich zbyt wiele, wystarczają nam kabaretowe występy. Najwyższy czas posłać ich tam, gdzie czują się najlepiej – do kabaretów! Chyba, że kabareciarz za stary. To wysłać go na zasłużoną emeryturę! POwiatowi zawsze coś znajdą… Włos takiemu z głowy nie spadnie…
  Zbigniew P…(musieliśmy nazwisko ocenzurować)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s