Gazeta „Fakt” o pomyśle władz gminy Ostróda

Posted: 14 Maj 2013 in Wójt Gminy Ostróda, Znalezione w sieci
Tagi: , , , , ,

Foto: fakt.pl

Foto: fakt.pl

Dają becikowe za psa. Przesada czy dobre serce?- retorycznie pyta gazeta fakt

Psie becikowe – czyli pieniądze dla osób, które adoptują psa ze schroniska – to pomysł władz gminy wiejskiej Ostróda na rozwiązanie problemu bezpańskich zwierzaków. Gmina, która sama boryka się z biedą i bezrobociem ludzi, jest tym razem niezwykle hojna – za przygarnięcie jednego psa funduje aż tysiąc złotych!

Czy to dobre serce czy po prostu przesada? – Latem przejeżdżający przez nasz teren turyści porzucają zwierzęta, a my się nimi musimy zająć – tłumaczy Bogusław Fijas (50 l.), wójt gminy Ostróda. – Schronisko to miejsce, gdzie zwierzę powinno przebywać czasowo, dlatego pomysł na adopcję.

Gmina wiejska Ostróda rocznie wydaje na utrzymanie swoich psów w schronisku ponad 100 tys. zł. Żeby zmniejszyć tą kwotę o połowę, władze gminy wymyśliły psie becikowe. Ale uwaga – za psa złapanego czy znalezionego na terenie wiejskim.

Każdy, kto chce – nawet z najdalszego zakątka Polski – może przyjechać i zabrać ze sobą psa. Maksymalnie do jednego gospodarstwa można zabrać 3 psy. I dostać 3 tys. zł.Organizacje ochrony nad zwierzętami też nie zostawiają na wójcie suchej nitki. Boją się, że psy, które są teraz np. uwiązane przy domach na wioskach, zostaną wygnane do lasu, a na ich miejsce ludzie przygarną te ze schroniska – żeby na tym zarobić łatwe pieniądze.

 Ludzie nie są zainteresowani wiekiem, predyspozycjami, płcią czy charakterem zwierzęcia – mówi Agnieszka Korbal, prezes fundacji, która prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt w Ostródzie. – Liczy się, że można wziąć trzy sztuki.
Urzędnicy twierdzą, że sprawdzą chętnych do adopcji. Tylko ciekawe jak, skoro do Ostródy można przyjechać choćby ze Szczecina czy Rzeszowa?

Więcej na: http://www.fakt.pl/Za-adopcje-psa-dostaniesz-pieniadze-Daja-becikowe-za-psa-Przesada-czy-dobre-serce-,artykuly,210689,1.html

Autor: Fakt.pl, BH, TON

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s