Czy to kolejny pokaz samorządowej prywaty?! Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, bez konkursu przyjął do pracy jednego z przegranych kandydatów na Burmistrza Ostródy? Szczęśliwemu „pracobiorcy” serdecznie gratulujemy, ale panu prezesowi już nie, bo to nie prywatna firma, a miejska spółka należąca do ostródzian!

Co załatwiał pan prezes przy ulicy Sienkiewicza obok solarium?

Co załatwiał pan prezes przy ulicy Sienkiewicza obok solarium?

Pan prezes Sławomir A., już dał się poznać naszym czytelnikom jak to państwowa służbowa limuzynę traktuje jak swoją  tu link http://wp.me/p2hr4H-ug . Pan prezes nie przyjął krytyki i do dziś można go spotkać w służbowej limuzynie niekoniecznie załatwiającego sprawy dotyczące spółki którą prowadzi. Do tego jak podaje jeden z ostródzkich portali internetowych www.ostrodaonline.pl w swojej spółce miał zatrudnić jednego z przegranych kandydatów na burmistrza Ostródy. Zatrudnienie według portalu miało być zorganizowane bez konkursu, bo tu cytat pana prezesa „”Nie ma takich zwyczajów, żeby ogłaszać konkursy”…

Jedyny komentarz, który ciśnie się na usta-Panie prezesie, to nie pana prywatna firma!

Do sprawy wrócimy…

/tola/

Poniżej można przeczytać tekst ze strony http://www.ostrodaonline.pl

Będzie nowy specjalista w PWIK?

http://www.ostrodaonline.pl/informacje/2725-bedzie-nowy-specjalista-w-pwik.html

Redakcja
piątek, 02 listopada 2012 13:27

Prezes zarządu PWIK Sławomir Andrysiak potwierdza, że były burmistrz Krzysztof Żynda zostanie zatrudniony w PWIK, na jak to określił mało eksponowanym stanowisku specjalisty do spraw ochrony środowiska. Krzysztof Żynda od wielu lat jest związany z samorządem. Zastępca burmistrza, radny Rady Miejskiej w Ostródzie dwóch kadencji, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostródzie był jednym z kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Ostródy. Uzyskał w nich bardzo słaby wynik, zaledwie 483 głosy.

W dzisiejszej rozmowie telefonicznej z prezesem PWIK na pierwsze pytanie padła wymijająca odpowiedź. Na kolejne prezes odpowiadał już twierdząco wskazując stanowisko i potwierdzając możliwe zatrudnienie byłego burmistrza. „Nie ma takich zwyczajów, żeby ogłaszać konkursy” – padła odpowiedź na pytanie, czy na to stanowisko został lub zostanie ogłoszony konkurs.

Krzysztof Żynda w ramach „polityki miłości” zgodnie z zarządzeniem Nr 175/2011 Burmistrza Miasta Ostródy z dnia 30 listopada 2011 r. z dniem 1 grudnia 2011 roku został powołany na stanowisko zastępcy burmistrza Ostródy. W wyniku skutecznego referendum 3 czerwca 2012 roku odwołano burmistrza Olgierda Dąbrowskiego. Dwóch jego zastępców automatycznie otrzymało wypowiedzenia. Odchodzący zastępca burmistrza otrzymał odprawę oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Od 01-01-2012 do 31-07-2012

brutto netto tytułem
           8 750,00 zł        7 175,00 zł odprawa
         62 304,02 zł      43 766,20 zł wynagrodzenie
               743,75 zł            418,00 zł „13”
           2 916,48 zł        2 032,14 zł ekwiwalent za urlop
           1 230,90 zł        1 009,90 zł ryczałt samochodowy
75 945,15 zł 54 401,24 zł suma

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zastępcy burmistrza Krzysztofa Żyndy zakończył się z dniem  31-07-2012 roku.

Zgodnie z informacją otrzymaną z Urzędu Miasta Krzysztof Żynda od 23 lipca do 10 sierpnia 2012 r. na podstawie zwolnienia L-4 przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Przeczytaj koniecznie:

Prywatna limuzyna prezesa?

http://wp.me/p2hr4H-u

Rozpasany prezes ostródzkiej spółki? https://ostroda2012.wordpress.com/2012/09/18/rozpasanie-wladzy-ciag-dalszy/
A to o innym prezesie innej ostródzkiej spółki https://ostroda2012.wordpress.com/2012/09/19/prezes-zeglugi-w-ostrodzie/
Reklamy
Komentarze
 1. Taras Schevchenko pisze:

  czy to prawda,ze Olgierd Dąbrowski jest dyrektorem Arena Ostróda?

 2. Zbigniew pisze:

  Panie Czesławie!Głosowaliśmy na Pana-niech Pan pamięta o tym, ze możemy zagłosować i w drugą stronę!Proszę przyjrzeć się tym wszystkim spółkom i kosztom, jakie generują ich urzędnicy!Skoro miasto ma takie długi, to proszę zacząć oszczędzanie od siebie, czyli miejskich wydatków.Wiem, ze to niepopularne,ale niestety konieczne.Nie będzie łatwo,a nawet trudno.Nie sztuka nabałaganić,jak Pana poprzednicy,ale sztuka to posprzątać.I proszę nie zapomnieć, ze to nie mieszkańcy są winni, i nie oni powinni być karani-podwyżkami, czego się da,oczywiście.

 3. @ pisze:

  cha cha honor i żenada

 4. oburzona pisze:

  Był radnym bezradnym ,nikt prawie o nim nie słyszał , a największy skandal to zwolnienie lekarskie płatne z ZUS-U , co do diabła ten ZUS robi z naszych składek , a jak taki był chory to jak może teraz być zatrudniany … popracuje chwilkę i znowu zachoruje . A za 1/2 roku w UM to niezłą kasę za milczenie otrzymał . Na sesjach ani razu głosu nie zabrał figurant .To naprawdę trzeba być bez honoru i bez wstydu panie żynda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s