Sztandarowa z wielką pompą otwarta  inwestycja odwołanego w referendum burmistrza Olgierda D., fontanna  od blisko już dwóch tygodni nie działa!  Najpierw przestała grać muzyka, po tym zgasło światło, a od kilku dni nie leci woda.  Wiadomo też że zainstalowane kamery monitorujące fontannę przed dewastacją  też nie działają. Czy to celowe działanie, czy zaniedbanie urzędników ratusza? Ci ostatni  problem z fontanną zauważyli dopiero w miniony piątek!

Może cała ta sprawa ma podwójne dno i my mieszkańcy mamy myśleć, że świat kończy się na Olgierdzie D. z Lubajn i mamy go z powrotem przywrócić w najbliższych wyborach? Wtedy fontanna zadziała… 

Jak dowiedział się portal ostroda2012.wordpress.com, dwie wersje o niedziałającej od prawie dwóch tygodni fontannie, zostały już ustalone i są „wdrażane” opinii publicznej. Za spowodowanie tak potężnej awarii (przypomnijmy; koszt budowy 2 miliony złotych), jest odpowiedzialny nieznany sprawca, który zakrył jedną z dysz szmatą, lub zasypał piaskiem! Takie wersje opowiadają pracownicy ratusza i pouczone odpowiednio lodziarki.

Tu nasuwa się pytanie, czy to profesjonalna fontanna, czy ogrodowa atrapa za kilkadziesiąt tysięcy złotych? W to nikt panie i panowie urzędasy nie uwierzy, że za tą kompromitacją stoi nieznany sprawca, który pod osłoną nocy unieruchomił fontannę. Po naprawie chyba według toku myślenia ostródzkiego magistratu, trzeba będzie ustawić całodobową wartę, która dopilnuje brudnych butów spacerowiczów luźnych ubrań. Bo przecież w każdej chwili spódnica mini może wkręcić się w dysze fontanny. Rozwiązanie jest jedno, na teren gdzie działa fontanna, będzie można wchodzić jedynie boso i bez ubrania. Wtedy wszystko będzie działało jak trzeba.

Ja powiem jaka jest przyczyna awarii, to burza, która przeszła w nocy z poniedziałku, na wtorek. Po wyładowaniach tania chińska elektronika się popaliła. Problemy z fontanną dopiero się zaczną, bo po każdej burzy, której piorun uderzy w jezioro koło fontanny może dojść do podobnej awarii. Tylko co będzie po czasie gwarancji?     

Oto kilka zdjęć;

Miejscowe żule opanowali fontannę i piją pod okiem kamer

Miejscowe żule opanowali fontannę i piją pod okiem kamer

Widok dla turystów za 2 miliony złotych

Widok dla turystów za 2 miliony złotych

Gdzie jest straż miejska, ściga kierowców?

Szkoda, że nie gra muzyka…

Ostróda:Najdroższa melina na świecie, kosztowała 2 miliony złotych!

Ostróda:Najdroższa melina na świecie, kosztowała 2 miliony złotych!

Przeczytaj też:
Afera ze statkami https://ostroda2012.wordpress.com/2012/06/14/urzednicy-z-ostrody-zmarnowali-miliony-zlotych/
Z akt IPN-Burmistrz donosił do SB? https://ostroda2012.wordpress.com/2012/06/09/burmistrz-w-ostrodzie-donosil-do-sb/
Statki z Ostródy w zainteresowaniu prokuratury https://ostroda2012.wordpress.com/2012/06/13/ostroda-znowuw-mediach/
Reklamy
Komentarze
 1. […] To ta szmata stoi za uszkodzeniem fontanny: https://ostroda2012.wordpress.com/2012/06/22/fontanne-opanowali-zule-przestala-dzialac/ […]

 2. aaaaa@wp.pl pisze:

  Ja powiem jaka jest przyczyna awarii, to burza, która przeszła w nocy z poniedziałku, na wtorek. Po wyładowaniach tania chińska elektronika się popaliła.
  Jak sie to czyta to tylko żygnąć mam info od załogi która zajmowała się konserwacją fontanny że od środy przed zapchaniem choinką jest WYŁĄCZONA bo nie było pana co by dał kase na środki do jej utrzymania
  Sprawdz facet info dopiero pisz
  i co jesteś fajny z ukrycia jak szczur robisz fotki
  lepiej ci ?

 3. Damian pisze:

  słyszałem od firmy, która buduje fontanny, że podobne inwestycje to tej w Ostródzie buduje się maksymalnie za pół miliona złotych…

 4. Ostródzianka pisze:

  Hydrozagadka?
  Kiedy na sesji Rady p. Maja M. zapytała w imieniu mieszkańców, dlaczego nie gra muzyka z fontanny, widzieć wkurzajacą lekceważącą minę p. sekretarza – bezcenne!Właśnie tak ostródzka władza traktuje mieszkańców. Z góry we wszystkich aspektach. Nieważne czy chodzi o sprawy ważne czy błahe(choć czy wydanie 2 mln z naszych pieniędzy na bubel to sprawa błaha?).No i niespodzianka-nie tylko muzyki nie ma, ale i wody.Zostało wybetonowane klepisko, i faktycznie żulia z piwkiem.A gdzie jest straż miejska, oprócz tego że w swoim wygodnym biurze?Skandal, i niech teraz p. W. szuka wykonawców, żeby naprawiali. Wszak podobno fontanna jest na gwarancji?Chyba że władza chce nam udowodnić, jak pamiętny kandydat K. na prezydenta -nie będzie burmistrza, nie będzie niczego!

 5. sIARZ pisze:

  Wywalony burmistrz zabrał kluczyk od fontanny hi hi hi
  Odpowiedz No

 6. markis pisze:

  Wywalony burmistrz zabrał kluczyk od fontanny hi hi hi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s