http://www.fakt.pl/Statki-z-Ostrody-za-duze-na-kanal,artykuly,162757,1.html

Śledczy zajęli się bulwersującą sprawą statków z Ostródy. Miały promować jedyny w świecie kanał z unikatowymi pochylniami, ale nie wpłyną na niego, bo są za szerokie

Ostróda:Gazeta Fakt wydanie krajowe

Ostróda:Gazeta Fakt wydanie krajowe

Miały promować jedyny w świecie kanał z unikatowymi pochylniami, ale nigdy na niego nie wpłyną. Zamówione przez urzędników z Ostródy (warmińsko-mazurskie) statki są za szerokie i nie mieszczą się ani w śluzach, ani na pochylniach. Mało tego. Nie przeszły testów, bo zaczęły tonąć. Po tym jak biurokraci utopili miliony złotych, sprawą zajęła się prokuratura.

Urzędnicy z Ostródy w przetargu odrzucili prestiżowe stocznie, które wcześniej budowały, dotychczas pływające po kanale Elbląskim statki i wybrali małe przedsiębiorstwo specjalizujące się między innymi w produkcji ze stali nierdzewnej balustrad.

Mimo tego, że pieniądze już zostały wydane, to statkinadal nie pływają i pływać nie będą!

Pierwsza z trzech zamówionych jednostek już od roku powinna przemierzać Kanał Elbląski, jednak do dziś nawet nie została odebrana. Stoi podparta na kołkach w zakładzie wykonawcy.

Ta bulwersująca sprawa zainteresowała śledczych z Ostródy. – Zapoznajemy się z dokumentami i przesłuchujemy świadków – informuje Zbigniew Łukasiak, szef prokuratury w Ostródzie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s