http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-burmistrz-przed-referendum-podszywa-sie-pod-lokalne-media,nId,609780

Ostróda ma dobrą prasę dzięki Dąbrowskiemu, mam jednak wrażenie, że mieszkańcy sądzą inaczej niż nasz burmistrz Dąbrowski

Burmistrz przed referendum podszywa się pod lokalne media


W Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim w niedzielę odbędzie się referendum na temat odwołania burmistrza. Włodarz broni swoich racji różnymi metodami – m.in. przez bezpłatną, rozdawaną na ulicach i wrzucaną do skrzynek gazetę. Problem w tym, że łudząco przypomina ona wydawany w Ostródzie niezależny tygodnik, który publikował wcześniej teksty nieprzychylne burmistrzowi.

    /fot. Andrzej Piedziewicz /RMF FM
/fot. Andrzej Piedziewicz /RMF FM

Tygodni „Nasz głos” ukazuje się w Ostródzie od ubiegłego roku. Jego redakcja nie ukrywa, że zdarzają się w nim artykuły nieprzychylne lokalnej władzy. Tuż przed niedzielnym referendum osoby przychylne burmistrzowi zaczęły więc wydawać własne pismo. Od dwóch dni jest rozdawane i wrzucane do skrzynek. Tytuł jest łudząco podobny – „Nasz extra głos”, nawet jego pisownia przypomina pisownię tytułu tygodnika.

W środku jest też wkładka z programem TV. I tylko ton artykułów jest kompletnie inny. Naszym zdaniem to skandal – mówi redaktor naczelna „Naszego głosu” Monika Zacharska-Hawrylicz –Przez takie działanie tracimy zaufanie czytelników, kilku już przyszło do redakcji, pytają, co się dzieje i ile burmistrz nam zapłacił za przychylne mu artykuły.

Co gorsza, pojawienie się łudząco podobnej gazety wywołało też reakcję części reklamodawców, którzy ogłaszali się w tygodniku. Kilku reklamodawców już zadzwoniło do nas z informacją, że rezygnują z powierzchni reklamowej, dla takiego pisma, jak nasze, to jest po prostu śmierć – mówi Monika Zacharska-Hawrylicz.

Tymczasem burmistrz Ostródy… nie widzi w tym niczego niestosownego. Tytuł jest inny, czcionka jest inna, ja tu nie widzę żadnego skandalu – mówi Olgierd Dąbrowski.

Wydawca tygodnika złożył zawiadomienie na policję.

POLSKA

Reklamy
Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s