Nie milkną echa międzynarodowej afery z dziennikarzami i urzędnikami Ostródy w tle, na której interweniowała policja. Impreza, która odbyła się na terenie Centrum Kultury i Stadionie Sokoła, mogła zostać zorganizowana z poważnym naruszeniem prawa. Niebawem okaże się czy urzędnicy usłyszą prokuratorskie zarzuty?

Pełnomocnik nie ma wątpliwości

Po analizie prawników z biura pełnomocnika burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii wynika, że bankiet który odbył się w na terenie Centrum Kultury, popularnie zwanym „zamkiem”, mógł zostać zorganizowany z poważnym naruszeniem prawa, wynikającego z treści ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zgodnie z art. 14 i 15.

Jak się okazuje pomieszczenia Centrum Kultury, zarządzane przez urzędnika Juliana Pawłowskiego, byłego komendanta Straży Miejskiej i radnego, zgodnie z cytowaną wcześniej ustawą są placówkami dydaktyczno-oświatowymi, w których zabrania się wnoszenia, przechowywania i spożywania alkoholu. Organizatorów pogrąża też fakt, funkcjonowania obok biblioteki miejskiej.

Taka impreza nie powinna tam się odbyć- poinformował nas trzęsącym się głosem pracownik pełnomocnika burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Na stadionie też

To nie koniec problemów. Dzień później, na stadionie miejskim na trybunie VIP było rozlewane i pite piwo. Kolejny raz doszło do złamania prawa; ustawy o wychowaniu w trzeźwości, imprezach masowych, oraz regulaminu obiektu wywieszonego przed wejściem na stadion. Sprawie przyglądają się już śledczy.

Ostróda Impreza z tak zwanymi "dziennikarzami"

Ostróda Impreza z tak zwanymi „dziennikarzami”

Władze milczą

Panie Burmistrzu Dąbrowski, wszystko można zrozumieć. Nawet to że wydaje się grube pieniądze podatnika ( mówi się o wydanych od 50-100 tyś PLN za tę balangę, do tego zarobiła firma kateringowa z Olsztyna i hotele w Iławie) na promocję miasta, ale kiedy tylko pan i pańscy goście mają nieograniczony dostęp do napojów i kateringu, a widz nawet nie ma możliwości sobie tego kupienia i patrzy z daleka obchodząc się przy tym smakiem, to tym pan referendum nie wygra….

Medialny wizerunek Olgierda Dąbrowskiego:  https://ostroda2012.wordpress.com/2012/05/08/ostroda-w-mediach/ 

Dla wytrwałych zdjęciowa galeria

Warto przeczytać:

Reklamy
Komentarze
  1. slavox pisze:

    A ty sie nie bawisz? masz kompleksy? ja żadnego problemu nie widzę.

  2. Jolka pisze:

    No ładnie bawią się vipy! Brodziuk, Dąbrowski, HOCH, Gudaczewski i inni, cały czas te same twarze. Po referendum będzie po nich, a ta ich strona, to płacz i krzyk rozpaczy ludzi trzymających interesy

  3. Wojciech pisze:

    Wreszcie strona obnażająca patologię władzy. Dość juz Dąbrowskiego, wizjonera z Lubajn. Więcej takich stron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s