Wspomnienie o II Europejskim Turnieju Piłkarskim Ostróda2012

Przez tą imprezę Ostróda miała stać się, najbardziej znana w Polsce i całej Europie. Jednak zamiast tego został kacowy ból głowy i międzynarodowy skandal. W miejsce dziennikarskich europejskich sław do Ostródy zjechali raczej lokalni dziennikarze, kamerzyści i dźwiękowcy. Do tego podczas mocno zakrapianego bankietu musiała interweniować policja. 

Ostróda Leje na tę fontannę...

Ostróda Tak wyglądały popisy gości burmistrza. Podczas zorganizowanej libacji na zamku, doszło do międzynarodowego skandalu. Musiała interweniować policja.

Tak o burmistrzu Olgierdzie Dąbrowskim pisały media, nie przegap tego; https://ostroda2012.wordpress.com/2012/05/08/ostroda-w-mediach/

Olgierd Dąbrowski od miesięcy zapowiadał zjazd dziennikarskich sław do Ostródy- Dziennikarze ci będą tworzyli studia telewizyjne i radiowe podczas euro2012- szumnie wypowiadał się w lokalnej TVP Olsztyn nasz pan Burmistrz Olgierd DąbrowskiFaktycznie, na darmową kilku dniową imprezę i pochlaj przyjechało 200 “pracowników mediów”. Na próżno było jednak szukać na tym zjeździe znanych twarzy mediów. Ci zamiast Ostródy wybrali w tym czasie imprezę w Kołobrzegu, a do nas przyjechała duża grupa Bułgarów, Ukraińców i innych niszowych “pracowników mediów”.Organizator, naprawdę zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Zostały sprowadzone hostessy, kelnerzy wodzirej i didżej. Żeby przypadkiem nikt z mieszkańców Ostródy nie podejrzał co się na zamku dzieje, zostali wynajęci rośli ochroniarze, którzy strzegli zamkowego wejścia niczym lwy.

Impreza była naprawdę udana, co było słychać i widać daleko za murami zamku. Po wielu głębszych, cześć najbardziej rozrywkowych „panów dziennikarzy”, poszła w miasto w poszukiwaniu mocniejszych wrażeń. Kiedy kilka grup „lansowało” się w mieście z butelkami i puszkami w ręku, na zamku sytuacja zgęstniała, bo na bankiecie nagle pojawiła się policja. Jedna z wynajętych młodych “hostess” została okradziona- Nasz patrol około godziny 23 został wezwany do centrum kultury w Ostródzie. Nieznany sprawca na zamkniętej imprezie miał okraść jedną z hostess- potwierdza Bożena Bujakiewicz, rzeczniczka komendy powiatowej w Ostródzie. Młodej dziewczynie została skradziona torebka z pieniędzmi, telefonem komórkowym i dokumentami. Wartość poszkodowana oszacowała na 1 tysiąc złotych- dodaje rzeczniczka.

Tylko pogratulować… Czy to byli naprawdę dziennikarze?, bo oglądając zdjęcia i filmy nabieram poważnych wątpliwości. 

 I tak na koniec mojego wywodu, chciałbym otwarcie zapytać;

  • -Ile wreszcie kosztowała ta impreza podatnika, bo raz się mówi, że kosztowała 100 tysięcy, a później prostuje do 50 tysięcy?
  • -Ile zapłaciło miasto z promocji marki ostróda2012 dla TVPinfo?
  • -Gdzie możemy zobaczyć „owoce” tej promocji w czołowych relacjach dziennikarskich?
  • -Jakie znane nazwiska dziennikarskich sław zaszczyciło Ostródę?

 Przeczytaj też o katastrofie ekologicznej w Morlinach pod Ostródą: https://ostroda2012.wordpress.com/2012/05/09/katastrofa-ekologiczna-ostroda/


Interwencja na imprezie dziennikarzy w Ostródzie

Interwencja na imprezie dziennikarzy w Ostródzie

Wkrótce fotorelacja z drugiego dnia imprezy z dziennikarzami w tle,  oraz…

II dzień "dziennikarskiej" walki

II dzień „dziennikarskiej” walki

Do poniedziałku były z zamku wynoszone śmieci

Trzy dni były wynoszone śmieci po dziennikarskim bankiecie

Reklamy
Komentarze
  1. […] Skandaliczne zachowanie władz:     https://ostroda2012.wordpress.com/2012/05/12/wladze-ostrody-zorganizowaly-libacje/ […]

  2. ola pisze:

    ale bzdura, człowieku, najwyraźniej nie masz co robić w Ostrudzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s